Size bir telefon kadar yakınız
(+90) 262 658 08 00
QF-2000

 

Yeni kurallar / Yeni İhtiyaçlar

Sürdürülebilirlik talepleri daha katı hale geldikçe, büyük endüstriyel sektörlerde giderek daha fazla şirket alternatif yüzey temizleme sistemleri arıyor. Lazer temizleme, kimyasallar, su/buz veya kum gibi ara maddeler gerektirmeyen bir çözüm sunar. Sonuç olarak, lazerle temizleme, geleneksel temizleme yöntemlerine kıyasla çevre üzerinde mümkün olan en düşük etkiye sahiptir.

Günümüzde lazer sistemleri farklı uygulama ve sektörlerde başarıyla benimsenmektedir. Bununla birlikte, lazerin ızgara veya kumlama ile karşılaştırıldığında nispeten yavaş hızına bakıldığında, daha yüksek kaliteli temizliğin talep edildiği açıktır. Madencilik, tren ve demiryolu inşaatı, nükleer sanayi, askeri havacılık ve tersaneler gibi belirli alanlarda daha fazla güce duyulan ihtiyaç daha acil görünüyor.

 

Büyük Gücümüzün Arkasında  Ne Var ?

2000 Watt makine, önceki 500 ve 1000 Watt QF serimizin doğal bir evrimidir.

QF-2000, 1000 Watt’lık bir makineye kıyasla yüzeye fırlatılacak iki kat daha fazla enerji mermisine sahiptir ve bu da daha yüksek bir yüzey temizleme hızı ile sonuçlanır. Sistem, lazeri sabit bir sıcaklık rejiminde soğutmak için iki ayrı kapalı devre soğutucuya sahiptir.

P-Laser’ın mühendis ekibi, lazer kaynağını raftan kabin versiyonuna değiştirdi. Lazer kaynağının kendisi bakım gerektirmez – her yıl bir lazer uzmanı tarafından sağlanan birkaç günlük bakıma ihtiyaç duyduğunuz klasik YAG tipi lazerden tamamen farklıdır. Fiber lazerlerde durum kesinlikle böyle değil. Bakım sadece hava ve su filtrelerinin değiştirilmesi, merceğin temizlenmesi ve biraz soğutma suyu eklenmesi ile sınırlıdır.

QF-2000’in boyutları, 1000 Watt’lık araba sistemimize kıyasla etkileyicidir. Ancak, yine de tamamen mobil bir sistem olmaya devam ediyor. Makinenin kolay taşınmasını ve kaldırılmasını sağlamak için bir çekme sistemi ve forklift cepleri entegre ettik.

QF-2000’in dikkat çekici bir sürprizi daha: entegre aksesuar bölmelerine sahip gelişmiş tasarım – artık gözlükleri, lens temizleme setini, I/O konektörlerini veya diğer aksesuarları nereye koyacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok.