Size bir telefon kadar yakınız
(+90) 262 658 08 00

YÜZEY TEMİZLEME

Yüzey Temizleme 

Günümüzde lazer temizleme uygulamalarının sayısı katlanarak artmaktadır. Klasik pas giderme işleminden doğal taş bina cephelerinin restorasyonuna, boya kaldırma, kaplama kaldırma, kalıp temizleme, yağ giderme ve markalamaya kadar her gün yeni olasılıklar keşfedilmektedir.

P-Laser ürünlerinin kullanıldığı endüstriyel uygulamalar, erişilmesi en zor küçük alanlardan kamu veya özel altyapının geniş yüzeylerine kadar çeşitlilik gösterir.

P- Laser ürünleri her zaman beklentinin üstünde sonuç sunar.

 


                                                                                        

Pas Giderme / Deoksidizasyon

Endüstriyel lazer temizleme sistemleri en çok pas giderme yetenekleriyle bilinir.  İşleme & üretim ve ağır sanayi gibi farklı endüstrilerde uygulanabilir.

Lazer sistemlerimiz, küçük makinelerin veya malzemelerin birkaç hafta ya da aylarca depoda bırakıldıktan sonra oluşan pasını gidermek veya deoksidize etmek için kullanılabilir.

Pas giderme yöntemi olarak lazer temizliği kullanmanın başlıca avantajlarından bazıları; kullanılması gereken kimyasalların olmaması, ana malzemenin zarar görmemesi, çok az kirlilik vb. diye sıralanabilir.

En iyi çözüm:

  •   Küçük alanlar için 200-100 W makineler ( inline ya da taşınabilir )
  •   Büyük alanlar için 500-2000W makineler ( inline ya da trolley)

                                                                                                      


Kaplama Kaldırma

Müşterilerimizin çoğu, herhangi bir kaynak, lehimleme, yapıştırma veya yeniden kaplama işleminden önce lazerin kaplama kaldırma özelliklerini kullanır. Örneğin ağır sanayide, tren karoserini yeni bir kaplamaya hazırlamak için lazer temizleme kullanılır.  Sistemlerimiz ayrıca her boya katmanını bir kerede kaldırmak istemiyorsanız boyayı katman katman da kaldırabilir.

Lazer tekniği temassız, aşındırıcı olmayan, kimyasallara ve delme & patlatma ortamına ihtiyaç duymayan, atığı az olan, otomasyonu kolay ve güvenli olan bir işlemdir.

En iyi çözüm:

  • In-line kaplama kaldırmak için 200-100 W sistemler
  • Eğer kaplamanız daha büyük bir yüzeydeyse ve yüksek hızlarda manuel olarak kaldırmak istiyorsanız 500-2000W makineler sizin için en uygun çözüm olacaktır.

 


Restorasyon

Restorasyon sürecinde, örneğin taşı korumak için kabuklanmayı gidermek gibi tatmin edici sonuçlarla lazer temizleme kullanılmıştır. Estetik açıdan tatmin edici sonuçların yanı sıra, lazerle temizlemenin herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını belirlemek önemlidir.

Daha geleneksel tekniklerle karşılaştırıldığında, lazerle temizlemenin birçok ek avantajı vardır.

Lazer ışınının çapı, farklı boyutlardaki alanlara uygulanabilmesi için düzenlenebilir. Temizlenecek nesne ile lazer ekipmanı arasında fiziksel temas olmadığından kırılgan malzemelerin temizlenmesinde de kullanılabilir.

En iyi çözüm:

  • Küçük ve kırılgan yüzeylerin restorasyonu için 20-100W ( inline ya da taşınabilir) makineler

Daha büyük restorasyonlar için 500-2000 W ( inline ya da trolley) makineler