Size bir telefon kadar yakınız
(+90) 262 658 08 00

OTOMATİK CAM KALIP TEMİZLİK SİSTEMİ : AIMC-1000

OTOMATİK CAM KALIP TEMİZLİK SİSTEMİ : AIMC-1000

 

 

Cam Kalıpların Temizlenmesi İçin Yeni Endüstriyel Çözümler;

Mevcut süreç, yüzey kontaminasyonunun oluşmasına izin vererek, nihai üründe potansiyel kalite sorunlarına yol açar ve düzenli sökme ve bakım gerektirir.

Mevcut kirletici temizleme yöntemleri

boncuk patlatma
Ultra Sonic (genellikle kimyasallar kullanır)
Kuru Buz Püskürtme
Mevcut kirletici temizleme yöntemleri arasında boncuk püskürtme, ultrasonik (genellikle kimyasallar kullanılarak) veya kuru buz püskürtme, ardından fiziksel temizliğin neden olduğu yüzey kusurlarını gidermek için kalıpları elle cilalamak ve yeniden işlemek için manuel bir işlem yer alır.

Tahminler, büyük üreticilerin bu temizleme yöntemlerinin bir sonucu olarak yılda 1 milyon AUD değerinde kalıp hurdaya çıkardığını gösteriyor.

Çözüm

AiMC- 1000 olarak adlandırılan Otomasyon İnovasyonu robot hücresi, şu anda geleneksel teknikler kullanılarak elde edilemeyen, daha güvenli, kimyasal içermeyen, tekrarlanabilir bir kalıp temizleme işlemi aracılığıyla üstün sonuçlar verir.

Görüntülerin yüzeyini temizlemek için yüksek yoğunluklu bir lazer ışığı kullanır ve ana kalıp malzemesine minimum hasar vererek yalnızca yüzey kirleticisinin çıkarılmasını sağlar.

Tasarruf

İşçilik maliyetlerinde azalma
7/24 çalışabilme
Ek malzeme veya kimyasal gerekmez
Günlük hacmi artırın
Daha düşük değiştirme maliyetleri

İSG Etkilerini Azaltın

Elle tutmayı azaltın
İçerdiği zehirli dumanlar
Kumlama ortamına olan ihtiyaç ortadan kaldırıldı
Kimyasal içermez

Kalite İyileştirmeleri

Tutarlılık ve tekrarlana bilirlik
Logolar net ve net kalır
Küf oluşumu ortadan kaldırıldı
Ve dünya çapında herhangi bir sahada kolay kurulum, düşük genel giderler ve güç gereksinimleri ile anahtar teslimi bir çözümdür ve endüstri 4.0 entegrasyonu ve raporlamasına sahiptir.